22 Mart 2012 Perşembe

Pöfff

Nedendir bilmiyorum ama bu blogger pek sarmadı beni ya bitirlü içime sinmiyor burası tamam sistem olarak blogcudan çok iyi ama ne bilim böyle tek satır yazmak bişey paylaşmak filan hiç istemiyorum özellikle şu son bir haftadfır hiç bişi yapmak istemiyor canım, çabuk sinirlenmeye de başladım en ufak şeyde sinirlerim hop diye zıplıyor. Kitap okumak, ders çalışmak, film izlemek gezmek tozmak vs hiç birini istemiyor canım Allah sonumu hayır eylesin!!

6 yorum:

 1. :((((sebebi şu olabilir mi acaba? (tahmin yürütüyorum sadece)Cudi dağında 6 polis şehit, 2 si asker 10 güvenlik görevlisi yaralı, Afganistan'daki şehit askerlerimizi de toprağa vereli kaç gün oldu?:(((ama blogspota bakınca sanki her şey günlük gülistanlık bir ülke!!

  Bu benim canımı sıkıyor:((daha dün Utku gitti, belki de bu yüzden:((bilemiyorum..bloglarda siyasi konu yazan zaten bir elin parmağı kişiyiz ve çoğunluk belki de KORKUDAN - fişlenme korkusundan - bulaşmak istemiyor, şimdi bloglara baksak güllük gülistanlık bir Türkiye..ben de bu aralar çok sıkılıyorum ama blogcuda da olsa aynı sıkıntıyı hissederdim eminim...ve son cümlene Aminn diyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O konuyu zaten hiç sorma abla hatırladıkça deli oluyorum bu ne vurdum duymazlık kor ateş vatanseverlerin yüreğine ailelerin yüreğine düştü gerisi ıvır zıvır. Utkunun gitmesine de üzüldüm e çocuck bi yerde haklı millet ermeni geberdi ermeni oldu, pkklı geberdi onlarda can dedi, filistinli öldü filistinli oldu, suriyeli öldü suriyeli oldu, somalili öldü somalili oldu ki(\Adamlar hayatlarını korsanlık yaparak birbirlerinden çalarak geçiniyorlar,bizimkiler kalkıp onlara yardım ediyor/),ama bir türlü Gerçek TÜRK olmayı beceremediler. Olanlarada faşist damgası vurdular. Bunu yapanlar hem şu sosyal medya, hem görsel medya, hem sanat dünyası, hemde hükümet...

   Sil
 2. Haklısın buroç :) beni de pek sarmadı. Ama paylaşımcı özelliğim ön plana geçiyor ve sık olmasa da bişeyler paylaşmaya çalışıyorum..Çabuk sinirlenme,canının bişey yapmak istememesi de sanırım baharın gelmesi ile alakalı..Bahar yorgunluğu yani..Sadece sana has bir durum değil.Geçici bir durum.Uykuna dikkat,yeme içmene dikkat,stres ve gergin ortamlardan uzak durup,ara ara spor yap.Ayrıca en önemlisi de manevi açıdan ruhunu sıkacak şeylerden uzak dur, geçer..Naçizane abla tavsiyesi..:) mutlu ve huzurlu günler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bırakırım gibime geliyor abla, ama senin gibi müjde abla gibi suna abla yusuf abi gülşah ve ismini hatırlayamadıklarım arkadaşlar var sanal da kolay kolay bulunmuyor böyle muhabbetli kişiler birazda o yüzden bırakmıyorum. Doğru bahar yorgunluğu olabilir, strese gelince abla aldığımız her nefes buram buram stres kokuyor hele bir kaç gün sonra sınavım var gelde girme strese... Maneviyatımızdan başka sığınacak neyimiz var abla tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

   Sil
 3. "strese gelince abla aldığımız her nefes buram buram stres kokuyor hele bir kaç gün sonra sınavım var gelde girme strese..." Bu cümlene belki faydalı olurum düşüncesi ile naçizane tecrübe, tavsiyemi paylaşayım; Stres hayatımızın her anında var. Artık birlikte ayrılmaz parçamız oldu.Hepimizin yaşı, yaşayız tarzı, statüsü gereği farklı farklı çeşidini yaşıyoruz..Sizler öğrencisiniz sizin stresiniz ve kaygınız farklı.Ben kızıma da aynı şeyi söylüyorum. Strese girmek sorunu daha içinden çıkılmaz bir hal alır. Ben her sorunla aynı şekilde mücadele ederim. Soruna odaklanmam, sorun varsa mutlaka çözümü de vardır. Soruna odaklanmak yerine, çözüme odaklanırım. O zaman daha az zarar görüyor insan.Özetle şimdiden sınav için çalışmak ve son ana bırakmamak çözüm.Ben inanıyorum ki, sizler gibi pırıl pırıl gençlerimizin bu tarz tavsiyelere ihtiyacı yok ama, yaşça ve tecrübe olarak senden daha büyük olunca naçizane paylaşmak istedim. Sınavında başarılar diliyorum kardeşim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "sorun varsa mutlaka çözümü de vardır. Soruna odaklanmak yerine, çözüme odaklanırım." evet bunu bende yaparım ama bazen sıkıntılar üstüste gelince gücüm yetmiyo.

   Sil