13 Şubat 2012 Pazartesi

YANDAŞA KAZANDIRMAYA DEVAM


AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI FATMA ŞAHİN BAKANLIĞININ YAPTIĞI ÇALIŞMALARI TANITMAK İÇİN MECLİS İNSAN HAKLARI KOMİSYONU ÜYELERİNE KAHVALTI VERİYOR..BURAYA KADAR HER ŞEY NORMAL..
YALNIZ KAHVALTIYI MECLİSTE DEĞİL,ANKARA RİXOS OTELDE VERİYOR!
VE KAHVALTI ÜCRETİ KİŞİ BAŞI 1000 TL! 
20 KİŞİLİK KAHVALTININ DEVLETE MALİYETİ 20 BİN LİRA GELİYOR!
ASGARİ ÜCRETİN 700 TL OLDUĞU ÜLKEDE,O KAHVALTI DA SİZE ZEHİR ZIKKIM OLSUN!Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bakanlığının yaptığı çalışmalar ve geleceğe yönelik projelerini 'sunmak' için TBMM insan Haklarını İnceleme Komisyon üyeleri için 18 Ocak 2012 tarihinde bir kahvaltı düzenledi.

Kahvaltının yapılacağı yer olarak da adeta "devlet konuk evine" dönen Ankara Rixos seçildi. Komisyonun AKP, CHP, MHP, BDP üyeleri davet edilirken CHP'liler "Meclis'in karşısında lüks otelde niye kahvaltı veriliyor, israf" diye kahvaltıya gitmedi.

Bakan'ın yanıtı şoke etti
CHP'nin protestosu nedeniyle bakanın programına AKP'li komisyon üyeleri katıldı. Lüks otelde kahvaltıya karşı çıkan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, bilgi edinme kanunu çerçevesinde Rixos Oteli'ne ne kadar ödeme yapıldığını'sordu. Kahvaltının maliyeti vekili şoke etti. Çünkü bakanlık, 20 kişinin katıldığı kahvaltı için otele 19 bin 470 TL ödeme vapıldığını, bunun da Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinin tören, temsil ve ağırlama tertibinden ödendiğini açıkladı.

"6 yılda 600 milyon harcama"
Asgari ücret 701 lira. Harcanan para neredeyse 28 işçinin bir aylık maaşını karşılıyor. SÖZCÜ'ye konuşan CHP'li Mahmut Tanal, şunları söyledi: "TBMM'de ve kamuda dünya kadar yer varken, Rixos Oteli'ne para kazandırıyorlar. Ben otele karşı değilim. İsrafa karşıyım." TBMM İnsan Hakları Komisyonu 26 üyesi bulunuyor. Komisyonun 16 AKPTi, 6 CHP'li, 3 MHP'li ve BDP'li milletvekili üyesi bulunuyor. Son altı yılda devletin kasasından 594 milyon 190 bin lira temsil ve tanıtma gideri olarak harcandı

2 yorum:

  1. Yandaşa para kazandırmazlarsa o yandaşlar sandık günü onlara oy atarlar mı?

    YanıtlaSil
  2. Kişi başı 1000 Tl kahvaltıda ne var dı acaba? zehir zıkkım olsun. Hakkımı helal etmiyorum.O kadar aç perişan, evsiz barksız insanlar varken, benim paramla peşkeş çekiyorlar.. O parada tüyü bitmedik yetimlerin hakkı var..:((

    YanıtlaSil