8 Şubat 2012 Çarşamba

İçimden geçenler

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

   Evet Ulu Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK, 20 Ekim günü tamda bugünü anlattı, sanki bugünleri ve bu yaşananları bilircesine. O, gençliğe gençlere çok önem veriyor her fırsatta gençlerle bir araya geliyordu. Günümüzde ise gençlik iki kısıma ayrıldı, bir tarafta ona gönül vermiş onun ilkeleri uğrunda mücadele eden, haksızlığa, zulme karşı çıkanlar, diğer tarafta ise dini kullanan sahtekarlar peşinde koşanlar. 
   Bugün cemaatler başında ki ABD uşağı söz de din adamı Fetoşyan'ın peşinde giden, sarıklı, cübbeli tayfasına bağlı cemaatler peşinde giden gençler dikkatle izlendiğinde hepsinde Atatürk ve onun getirdiği ilke ve inkılaplara karşı bir düşmanlık ve kin beslenmekte ve bugün BOP eş başkanlığını üstlenen ortadoğunun karışmasında en büyük pay sahiplerinden olan mevcut hükümet AKEPEnin cumhuriyet temeline ve ilkelerine zarar verecek hamle ve girişimlerinden de gayet memnun bulunmaktadırlar. 
  Öte yandan halk gerçek manada Laikliği iyi bir şekilde irdeleyememiş din ile devlet işlerini tamamen birbirine karıştırmıştır. Hayatın sadece dinden dini yaşamdan ibaret olduğunu varsayanlar at gözlüklerini çıkartıp olaylara bu yönden bakmamaları gerekmektedir. Nitekim Hz. Peygamber Muhammet Mustafa Efendimiz ( S.A.V) bir hadisinde " Vatan sevgisinin imandan olduğunu" söylemiş ve buna vurgu yapmıştır. Ancak günümüzde sahtekar dinidarların yaptıkları şey ise gerçek manada imanın gerektirdiği davranış yerinde başlarında ki hoca efendilerin sözlerine biat edip onların sözlerini hadislerden dahi üstün tutmaktır. Böylesi yetişen bir gençlik RTE nin deyimi ile dindar bir gençlik olurken bizler gibi düşünen gençliği bilinçaltında dinsiz göstermektedir. 
Denizli İl Özel İdaresi önünde ki çöplükte
İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe Panoları bulundu
 
    Geçtiğimiz günlerde Denizli İl Özel İdaresi önünde ki çöplükte İstiklal Marşımız ve Gençliğe Hitabe panoları bulunmuştu. Tepki gösteren halk binaya girmek isteyince de görevliler tarafından engellenmişti. Sormak isterim Orada ki görevlilere "hiç birinizde vatan sevgisi yok mu? Okadar  mı korkaksınız??" yazıklar olsun...
   Son sözü Ulu Başbuğun bizler için söylediği sözle kapatmak istiyorum:
   "ULUSUN BAĞIMSIZLIĞINI ,YİNE ULUSUN KESİN KARARI VE DİRENİŞİ                          KURTARACAKTIR"
       Atam bu  canlar var oldukça senin yolundan dönenin bacakları kırılsın, Umudu yitirmemeyi sen bizlere Kurtuluş Savaşında ki destanınla öğrettin. Seni her yerden kaldırsalar bile yüreğimizden kaldıramayacaklarını onlar da çok iyi biliyor ve bizden bizim gibi düşünenlerden  korkuyorlar...4 yorum:

 1. Resmi gördüm:(((yazıklar olsun, yediği kaba pisleten ABD uşaklarına! Polisler ABD elçiliğinde gidip bizim Atatürkçü askerlerimizi şikayet brifingi veriyorlarmış bugün Aydınlık gazetesi detaylarıyla yazıyor...

  Gençliğe Hitabe'nin tüm şartları gerçekleşti, son satırları hariç...:((

  Eline sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet o olayın gizlice çekilmiş görüntüleri vardı bir ara izlemiştim. evet gençliğe hitabenin sonu gerçekleşmedi, yakındır, çünkü sıra türkiyeye geliyor..

   Sil
 2. Yüreğine sağlık. "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE" Sevgiler dost.

  YanıtlaSil